Baterie kuchenne

4,5 z 50531 opinii

Wybierz Baterie Kuchenne

Tylko oferty

Cena

Producent

Kolor

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Baterie kuchenne - opinie

z 285
GROHE Concetto 32663001 4,7 / 5 61 opinii / 5 pytań
  • Materiał: Inne tworzywo
  • Montaż: Stojące
  • Kolor: Chrom
Ferro Algeo BAG4 4,9 / 5 6 opinii / 5 pytań
  • Materiał: Stalowe
  • Montaż: Stojące
  • Kolor: Chrom

Baterie kuchenne do każdej kuchni

Podstawą wyposażenia każdej kuchni jest zlewozmywak. A żaden zlewozmywak nie może się obejść bez baterii kuchennej. Wybór idealnej baterii kuchennej nie jest łatwym zadaniem. Na rynku pojawia się bowiem coraz więcej modeli. Teraz dzięki Ceneo.pl w jednej kategorii znajdziesz najpopularniejsze oraz najtańsze baterie kuchenne najlepszych producentów, takich jak Blanco, Franke, Schock, Tres czy Grohe.

Rodzaje baterii kuchennych

Na Ceneo.pl dostępne są baterie kuchenne naścienne oraz baterie kuchenne stojące. Baterie kuchenne naścienne wymagają podłączenia do instalacji wodnej, dlatego ich podłączenie musi być zaplanowane już na etapie budowy czy remontu kuchni. Bardziej uniwersalne są baterie kuchenne stojące. Można je zamontować na brzegu zlewozmywaka lub w otworze wywierconym w blacie obok zlewozmywaka. Ze względu na liczbę uchwytów wyróżnia się baterie kuchenne jednouchwytowe oraz dwuuchwytowe. Zaletą baterii kuchennych jednouchwytowych jest możliwość szybkiej regulacji temperatury i strumienia wody. Baterie kuchenne jednouchwytowe zużywają również mniej wody. W bateriach kuchennych dwuuchwytowych regulacja temperatury wody jest trudniejsza.

Nowoczesne czy klasyczne – największy wybór baterii kuchennych

Baterie kuchenne różnią się między innymi materiałem wykonania, który wpływa nie tylko na ich wytrzymałość, ale również wygląd. Najczęściej spotykane są baterie kuchenne chromowane, które doskonale pasują zarówno do kuchni w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu. Baterie kuchenne wykonywane są także z materiałów imitujących granit. Najlepiej pasują do kuchni o nowoczesnym wystroju. Bardzo odporne na uszkodzenia są baterie kuchenne ceramiczne, które są jednak droższe od baterii kuchennych chromowanych lub granitowych. Do wykonania baterii kuchennych wykorzystuje się także droższe materiały, takie jak platyna czy satyna. Baterie tego typu są droższe, a dodatkowo mają mocno określony wygląd – nie będą więc pasowały do każdego wystroju kuchni. Na styl baterii kuchennej wpływa także jej kolor. Najczęściej spotykane są srebrne baterie kuchenne wykonane z chromu. Do kuchni w nowoczesnym stylu coraz częściej wybiera się czarne baterie kuchenne. W stylu retro natomiast sprawdzą się baterie kuchenne w kolorze mosiądzu, między czy złota. Na Ceneo.pl dostępne są także baterie kuchenne o intensywnych kolorach. Najlepiej sprawdzą się w kuchni o nowoczesnym designie.